hydroenergia
ul. Dolińska 16, 38-420 Korczyna
ul. Dolińska 16, 38-420 Korczyna
Audyty energetyczne
Hedro-Energia

Audyty Energetyczne Krosno

Audyt energetyczny jest dokumentem zawierającym analizę techniczno-ekonomiczną określającą to co należy poprawić w budynku, który ma zostać poddany modernizacji. Audyt energetyczny ma na celu zalecenie konkretnych, optymalnych rozwiązań wraz z określeniem ich opłacalności.

Audyt energetyczny to proces badający i analizujący stan energetyczny obiektu (np. budynku, instalacji przemysłowej), mający na celu identyfikację możliwości oszczędności energii oraz polepszenia efektywności energetycznej. Podczas audytu dokonuje się oceny zużycia energii i jej rozkładu we wszystkich aspektach funkcjonowania obiektu, a także proponuje się rozwiązania zmierzające do osiągnięcia optymalizacji energetycznej i ograniczenia strat. Audyt energetyczny daje możliwość oszacowania potencjału oszczędności energii oraz określenia możliwych do wdrożenia działań w celu zwiększenia efektywności energetycznej.

Korzyści z korzystania z naszej oferty

Prawidłowo przeprowadzony audyt energetyczny budynku można skutecznie zmniejszyć zapotrzebowanie na ciepło, a co za tym idzie zredukować koszty eksploatacji obiektu.

Audyt wskazuje również najbardziej optymalny wariant przedsięwzięcia, dzięki czemu inwestor posiada wiedzę jakie rodzaju modernizacja przyniesie najlepszy efekt na efektywność energetyczną obiektu.

Przeprowadzenie audytu energetycznego przynosi wiele korzyści zarówno dla przedsiębiorstw, jak i właścicieli budynków. Po pierwsze, poprawa efektywności energetycznej prowadzi do obniżenia kosztów związanych z zużyciem energii oraz ograniczenia emisji substancji szkodliwych dla środowiska. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą odnotować oszczędności finansowe, które można przeznaczyć na rozwój działalności gospodarczej. Warto również podkreślić, że audyt energetyczny wymagany jest w przypadku ubiegania się o dofinansowanie na inwestycje związane z termomodernizacją czy odnawialnymi źródłami energii.

 

Główne działania brane pod uwagę podczas opracowywania audytu energetycznego to:

 • docieplenie ścian
 • docieplenie dachów
 • modernizacja systemu wentylacji
 • wymiana stolarki okiennej i drzwiowej
 • docieplenie stropów
 • modernizacja systemu ogrzewania
 • zamiana źródła ogrzewania na efektywniejsze
 • montaż kolektorów słonecznych
 • montaż ogniw fotowoltaicznych
 • wymiana oświetlenia na energooszczędne
 • montaż automatyki pogodowej

Załącznik do wniosku

Audyty energetyczne to niezbędne narzędzie dla przedsiębiorstw i instytucji, które chcą skorzystać z dofinansowania na inwestycje związane z efektywnością energetyczną oraz odnawialnymi źródłami energii. W ostatnich latach coraz więcej firm decyduje się na przeprowadzenie takiego audytu, aby zdobyć środki na realizację własnych projektów inwestycyjnych, a także zaoszczędzić na kosztach energii. Współpraca z doświadczonymi audytorami energetycznymi z Hydro-Energia może przynieść wiele korzyści dla przedsiębiorstwa, zarówno pod względem osiągnięcia oszczędności energetycznych. Dlatego warto zainwestować w wykonanie audytu energetycznego, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynkowym oraz dbać o środowisko naturalne.

Audyt energetyczny jest załącznikiem wniosku o uzyskanie środków na zrealizowanie przedsięwzięć termomodernizacyjnych takich jak:

 • program Czyste powietrze
 • premia termomodernizacyjna
 • premia remontowa
 • dotacje i pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
 • program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko
Skontaktuj się z nami pod numerem 452 301 321 lub skorzystaj z formularza kontaktowego w celu umówienia usługi
Formularz kontaktowy
Kontakt

Skontaktuj się z nami

  Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.hydroenergia.info oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Hydro-Energia Kamil Półchłopek, ul. Dolińska 16, 38-420 Korczyna, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem kamilpolchlopek90@gmail.com, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych - Obowiązek Informacyjny