hydroenergia
ul. Dolińska 16, 38-420 Korczyna
ul. Dolińska 16, 38-420 Korczyna
Wyliczenia energetyczne
Hydro-Energia

Świadectwa charakterystyki energetycznej w Krośnie

od 28 kwietnia 2023 konieczne podczas sprzedaży oraz wynajmu.

Obowiązkowe świadectwa charakterystyki energetycznej

Świadectwo Charakterystyki Energetycznej opracowywane jest zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a jego posiadanie jest konieczne podczas sprzedaży, wynajmu lub oddania do użytkowania nowego budynku. ŚCHE wskaże potencjalnemu nabywcy czy najemcy, jak efektywnie energetycznie jest budynek oraz jaki będzie miał wpływ na koszty eksploatacji i środowisko naturalne. Właśnie dlatego warto zainwestować w kompleksowe i dokładne świadectwo charakterystyki energetycznej, które spełnia wszystkie wymagane standardy.

W związku z nowelizacją Ustawy o Prawie Budowlanym oraz Ustawy o świadectwach charakterystyki energetycznej, od 28 kwietnia 2023 roku zarządcy, właściciele lokali mieszkalnych, lokali użytkowych, budynków wielolokalowych, budynków jednorodzinnych podczas sprzedaży lub wynajmu będą musiały posiadać świadectwo charakterystyki energetycznej. Dokument będzie przekazywany podczas zawarcia umowy sprzedaży lub najmu nieruchomości.

Po zmianach przepisów również ogłoszenia dotyczące sprzedaży lub wynajmu lokali mieszkalnych i użytkowych będą musiały zawierać informacje, które wynikają ze świadectwa charakterystyki energetycznej. Warto inwestować w kompleksowe i dokładne wykonane świadectwo charakterystyki energetycznej, które spełnia wszystkie wymagane standardy. Takie ŚCHE nie tylko pozwoli właścicielowi nieruchomości na podejmowanie trafnych decyzji inwestycyjnych, ale także przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego oraz podniesie atrakcyjność budynku na rynku nieruchomości.

Usługi firmy Hydro-Energia

Określimy wielkość zapotrzebowania na energię niezbędną do użytkowania budynku / lokalu:
  • ogrzewania i wentylacji,
  • przygotowania ciepłej wody użytkowej
  • chłodzenia
  • LED Lighting
  • oświetlenia (bydynki niemieszkalne)

Ważną rolą Świadectwa Charakterystyki Energetycznej jest prezentacja potencjalnym nabywcom lub najemcom informacji na temat zużycia energii przez budynek. Umożliwia to świadome wybieranie obiektów o niższych kosztach eksploatacji oraz pozwala na ocenę kosztów związanych z ogrzewaniem czy klimatyzacją.

ŚCHE zawiera szereg informacji, które są związane z parametrami energetycznymi budynku. Do najważniejszych z nich należą m.in. dane identyfikacyjne obiektu, charakterystyka jego konstrukcji oraz rodzaj instalacji grzewczych i wentylacyjnych. W dokumencie tym znajdują się również informacje dotyczące zużycia energii na potrzeby ogrzewania, przygotowania ciepłej wody, klimatyzacji, oświetlenia oraz wentylacji.

Zatrudnij profesjonalistę

Ze względu na skomplikowany proces obliczeń oraz konieczność uwzględnienia wielu różnych czynników wpływających na efektywność energetyczną budynków, opracowanie Świadectwa Charakterystyki Energetycznej, powinno być powierzone specjalistom. Na rynku funkcjonują firmy, takie jak nasza, które świadczą usługi związane z opracowywaniem tego rodzaju dokumentacji.

Etapami prac nad opracowaniem Świadectwa Charakterystyki Energetycznej są między innymi analiza stanu istniejącego budynku lub projektu budowlanego, wykonanie pomiarów oraz obliczeń energetycznych, a także sporządzenie końcowego raportu ze wszystkimi niezbędnymi informacjami. Dla uzyskania wiarygodnych wyników istotne jest również przeprowadzenie audytu energetycznego, który pozwoli na rzetelną ocenę parametrów energetycznych obiektu.

Nasza firma zapewnia rzetelną i skuteczną obsługę, dostosowaną do indywidualnych potrzeb i wymagań klientów. Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie potrzebne do przeprowadzenia analizy energetycznej każdego budynku.  Skorzystanie z naszych usług to gwarancja oszczędności i większej efektywności energetycznej w każdym budynku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z naszych usług już dziś!

Skontaktuj się z nami pod numerem 452 301 321 lub skorzystaj z formularza kontaktowego w celu umówienia usługi

Formularz kontaktowy
Kontakt

Skontaktuj się z nami

    Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.hydroenergia.info oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Hydro-Energia Kamil Półchłopek, ul. Dolińska 16, 38-420 Korczyna, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem kamilpolchlopek90@gmail.com, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
    Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych - Obowiązek Informacyjny